I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Monthly Archive: marzec 2017

Pobyt uczniów na wymianie w Viernheim

dpjw

20 – osobowa grupa uczniów z Krasiniaka wraz z germanistkami Haliną Borkowską i Anna Niepytalską spędziła ubiegły tydzień (18.-25.03.2017) w leżącym 1200 km od Ciechanowa miasteczku Viernheim (Hesja). W tym roku po raz drugi udało się zorganizować przedsięwzięcie wymiany szkolnej. Podczas pobytu w Niemczech polscy uczniowie mieszkali u niemieckich rodzin, gdzie mogli szkolić swoje umiejętności językowe oraz poznać kulturę i obyczaje niemieckie. Brali udział w lekcjach w niemieckiej szkole, realizowali projekt: „Die Metropolregion Rhein-Main-Necker” i zwiedzali miasta: Heidelberg, Frankfurt nad Menem, Mannheim. Uczestnicy wymiany nie mogą doczekać się rewizyty gości z Alexander-von-Humboldt-Schule, która odbędzie się w dniach 14.-20.05.2017.  Fotorelacja z pobytu...

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI KRASINIAK 2017

dyktando język angielski

I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie organizuje konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjum oraz dyktando z języka angielskiego. Zapraszamy serdecznie do udziału zarówno przyszłych uczniów naszej szkoły, jak i wszystkich chcących sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki. Konkursy odbędą się 8 kwietnia 2017 r. Więcej informacji…

MECZ Z JAJEM”

mjj

Kolejny już rok „Krasiniak” wspiera charytatywną zbiórkę żywności organizowaną przez uczniów oraz całą społeczność Zespołu Placówek w Dziarnie (dawniej zapoczątkowaną przez słuchaczy Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie). Akcja potrwa od 27 do 31 marca 2017r., w trakcie której będziemy zbierać artykuły pierwszej potrzeby tak niezbędne w okresie Świąt Wielkanocnych: świeże jaja, mąka, cukier, makaron, olej, itp. Klasy, które zbiorą największą liczbę artykułów będą mogły obejrzeć mecz piłki nożnej, zawodnikami którego będą przedstawiciele obszarów polityki i biznesu naszego miasta. Impreza odbędzie się 5 kwietnia (środa) o godz. 11.00 w Hali Sportowej MOSiR w Ciechanowie. Zebrane artykuły żywnościowe spakowane w kartony lub foliowe reklamówki (podpisane przez klasy) prosimy składać u p. Marzenki w wyznaczonej szatni. Rozstrzygnięcie nastąpi 3 kwietnia w poniedziałek.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji, która jest szczególną okazją do poznania pozytywnych wzorów zachowań prezentowanych przez dorosłych we wspólnej zabawie!

Pozdrawiamy koordynatorzy akcji
mgr Agnieszka Sobiech i mgr Aleksandra Czarnecka

Piłka siatkowa o PUCHAR PANI DYREKTOR

20170309_092427 [1600x1200]

Witam wszystkich miłośników gry w piłkę siatkową. Trwa 3 faza rozgrywek w piłkę siatkową o Puchar Pani Dyrektor naszej szkoły. Z rozgrywek odpadły po zaciętych meczach i dwóch przegranych spotkaniach następujące drużyny: dziewczęta klasa Img/hd, Iba, IIba, IImg, IIhd, IIIhp, IIhp, IIIhd. chłopcy klas Imib, IImg/bma, IIIhp/hd, Ihd.
W dalszej rywalizacji przewidziane są następujące spotkania: dziewczęta klas Ihp- Ibm, IImbm-IImia, Imia/mib-IIbma, IIImg-IIsg/mia, drużyny dziewcząt czekających na przyszłe terminy spotkań to IIIbma, IImib, IIIba, IImib. W rozgrywkach chłopców jesteśmy prawie na finiszu zostały do rozegrania dwa spotkania pomiędzy klasami Imia-IIIhp/hd, wygrana z tego spotkania będzie grać z klasą IIImia o miejsce drugie w turnieju. Życzę dobrej zabawy i powodzenia w grze nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Ruszkowski.

20170309_092400 [1600x1200]

Pożegnanie

Z głębokim żalem informujemy, że odszedł wieloletni Przewodniczący Rady Rodziców I LO w Ciechanowie, niezastąpiony organizator Zjazdów Absolwentów, człowiek wielkiego serca, niespożytej energii i ogromnej dobroci.

Panie Henryku, społeczność Krasiniaka poniosła niepowetowaną stratę, ale na zawsze pozostanie Pan w naszej wdzięcznej pamięci!

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 17 marca o godz. 13.00 Mszą Świętą w Kościele Farnym.2017-03-15_101649

LIGA ZADANIOWA – KRASINIAK 2017

Gimnazjalisto!

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę, inwencję oraz umiejętność współpracy z innymi?
Chcesz, reprezentując swoje gimnazjum, zmierzyć się w rywalizacji z najlepszymi?
Chcesz doskonalić umiejętności przydatne na egzaminie gimnazjalnym i kolejnych etapach edukacji?
Chcesz zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej?

Jeśli tak, znajdź w Twojej szkole grupę kolegów o podobnych zainteresowaniach i we współpracy z nauczycielami oraz dyrekcją swojej szkoły stwórz jej REPREZENTACJĘ, która weźmie udział w II edycji LIGI ZADANIOWEJ – KRASINIAK 2017!
Projekt przeznaczony jest dla uczniów trzecich klas. Każda szkoła wystawia po jednym 4-5 osobowym zespole w trzech kategoriach:

  • język angielski
  • język polski
  • matematyka

Więcej informacji …                    Karta zgłoszeniowa

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status