I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Monthly Archive: październik 2016

Ksiądz Biskup Piotr Libera w naszej szkole

biskup

W czwartek 27.10.2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Piotra Liberę (Biskupa Płockiego). Wizyta odbyła się przy okazji wizytacji parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Księdza Biskupa powitała młodzież, następnie Ksiądz Biskup spotkał się z dyrekcją naszej szkoły, katechetami, nauczycielami i pracownikami obsługi szkoły. Przewidziane było również spotkanie z młodzieżą na sali gimnastycznej gdzie młodzież zadawała biskupowi pytania, całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Ksiądz Biskup podziękował za życzliwe przyjęcie, a następnie odwiedził Salę Tradycji Szkoły.

„SREBRNA AGNIESZKA”

skan_20161025

Małgosia Zalewska (III hp) została uhonorowana tytułem „Srebrnej Agnieszki” za zajęcie II miejsca w konkursie wokalnym na wykonanie piosenek Agnieszki Osieckiej. Małgosia wykonała dwa utwory: „Wariatka tańczy” z repertuaru Maryli Rodowicz i „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena. Swoim brawurowym wykonaniem podbiła serca jurorów. Konkurs odbył się w PROM-ie Kultury Saska Kępa. Krasiniaka godnie reprezentowała też Kinga Kisiel (II bmb) wykonując „Miasteczko cud” z repertuaru Justyny Szafran.
6 listopada (niedziela) o godz.16:30 na scenie Teatru Oratorium w podziemiach Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 53 odbędzie się Koncert Galowy z udziałem laureatów konkursu. Serdecznie zapraszamy!
A pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=4J4EvczZ4Yk&t=10s znajdziecie zapis Koncertu Finałowego z udziałem Małgosi Zalewskiej. Gratulujemy i zapraszamy na koncert do Warszawy!

OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

logo3w

Interesujesz się sprawami związanymi z obronnością Polski? Jeżeli hasła – terroryzm, zagrożenia naturalne, wybrane elementy prawa humanitarnego nie są Tobie obce, zachęcamy do wzięcia udział w kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Olimpiada ma charakter trzyetapowy. Pierwszy szkolny – polega na wykonaniu przez uczniów pracy na jeden z podanych tematów.

  1. Obywatel w służbie ojczyzny
  2. Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa Polski
  3. Rodzina jako szkoła wychowania patriotycznego i obywatelskiego
  4. Społeczeństwo obywatelskie a bezpieczeństwo wspólnot lokalnych
  5. Dziedzictwo kulturowe w tworzeniu tożsamości narodowej RP

Prace wykonujemy indywidualnie. Może to być esej, film, fotoreportaż lub fotokast.

Na etapie okręgowym i centralnym rozwiązujemy test.

Tytuł laureata Olimpiady otrzymuje 36 uczestników, którzy osiągną najlepsze wyniki. Nagrodą główną są indeksy na wyższe uczelnie zgodnie z określonymi na tych uczelniach zasadami. Ponadto przewidziane są nagrody rzeczowe. Więcej informacji na stronie www.owobio.edu.pl

Zgłoszenia przyjmują Pani Małgorzata Konieckiewicz lub Pan Mariusz Długoszewski do dnia 20 października 2016r.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status