I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Monthly Archive: grudzień 2016

Świąteczna Kartka

karta_4

19 grudnia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs „Świąteczna Kartka”. Wszystkie prace były wyjątkowe. Jury po burzliwych naradach przyznało następujące nagrody:

  1. I miejsce – praca zbiorowa kl. III SG
  2. Wyróżnienie – Ewa Korycińska kl. II MIA
  3. Wyróżnienie – Julia Nowczyk kl. I HP

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzostwa Rejonu Ciechanów w Pływaniu

20161219_115253-1600x1200

19.12.2016 roku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Ciechanów w Pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Kurzątkowska Klaudia I BM, Mierzejewska Aleksandra I MIA, Gonta Kinga II MIB, Tymińska Natalia II BMB, Dzilińska Julia III BMB i Gostół Magdalena II BMB pod opieką mgr Agnieszki Sobiech. Reprezentacja chłopców w składzie: Kowalski Maksymilian I MIB, Pabich Jakub IMIA, Matczak Emil II MIA, Paszkowski Jan II HP ,Polak Bartosz II MG, Seredyn Jakub II BMA, Pietrzak Grzegorz III MIA, Rogowski Krzysztof III mia pod opieką mgr Piotra Marudzińskiego. Reprezentacje I LO okazały się bezkonkurencyjne i zajęły I MIEJSCA. Gratulujemy.

Paczka dla Kasi

20161214_125619-1600x1200

Również w tym roku nie zapomnieliśmy o naszej absolwentce Kasi Kozakiewicz i Jej rodzinie. Pani prof. Grażyna Czarnecka wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali świąteczną paczkę, na którą składały się: żywność, środki czystości, a przede wszystkim pieniądze na rehabilitację Kasi. Przypomnijmy, że Kasia kilka lat temu miała wypadek, w wyniku którego doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Potrzeba było dużo czasu, wysiłku, silnej woli Kasi i Jej rodziców, by rozpocząć nowe życie. Wieloletnia rehabilitacja i determinacja przyniosły efekt. Uczennica skończyła szkołę i zdała maturę, a także rozpoczęła studia dzienne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie. Na zdjęciu dumny tata Kasi oraz delegacja naszej szkoły.

Szlachetna paczka

dyplom

To już kolejny rok, kiedy Nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce! Za każdym razem coraz więcej uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i klas przyłącza się do tej wspaniałej akcji. Tylko w tym roku udało nam się przygotować 19 świątecznych paczek dla wybranej przez nas rodziny (p.Kasia wychowująca dwie dorastające córki), w której podarowaliśmy żywność, artykuły chemiczne, odkurzacz, suszarki, mp3, pościel, kołdrę, rękawice do taekwon-do, karty podarunkowe na zakup kurtek na zimę. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy tym drobnym gestem przyczynili się do tego, by zbliżające się Święta dla pani Kasi i Jej córek były radosne i wyjątkowe . Do zobaczenia za rok!

15349608_660778970768602_4489952352008625615_n

Iza Nadratowska i Ola Czarnecka

Konkurs!!!

Kochani wspólnie z panią Agnieszką Janowską ogłaszamy konkurs dotyczący międzynarodowej wycieczki do Londynu, która odbędzie się w dniach 27 styczeń do 1 luty 2017 r. Bierze w niej udział 25 uczniów naszej szkoły a treść konkursu dotyczy kultury Wielkiej Brytanii. Głównym celem konkursu jest: zdobycie i utrwalenie podstawowej wiedzy na temat wybranych zagadnień geograficznych, historycznych i kulturowych Wielkiej Brytanii. Co to oznacza dla zainteresowanych konkursem? Uczestnicy muszą wykonać DWIE prace w formie PRZEWODNIKA po Londynie:

  • prezentację on line (np. Prezi)
  • wersję audiobooka prezentacji.

Prosimy o ujęcie wszystkich obiektów z planu wyjazdu (do pobrania pod linkiem https://www.sendspace.com/file/wn2pai).
Konkursowe prace przyjmujemy w dwóch wersjach językowych:

  • polskiej – prace oceni p. Jarosław Piech
  • angielskiej – prace oceni p. Agnieszka Janowska

Zostaną wyłonione najlepsze prace w obu wersjach językowych! Zatem przydzielimy dwie główne nagrody. Ponadto wersje audiobooków udostępnimy uczestnikom wycieczki, aby mogli je wykorzystać w praktyce. Czas trwania konkursu: 16 grudzień 2016 do 21 styczeń 2017.

Z pozdrowieniami dla zainteresowanych Agnieszka Janowska i Jarosław Piech

Młodzieżowa Liga Siatkówki Dziewcząt

img_4855

Za nami pierwszy turniej Ciechanowskiej Młodzieżowej Ligi Siatkówki Dziewcząt, który odbył się w Opinogórze. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły z drużyną gospodarzy (Gimnazjum w Opinogórze) oraz z ZS CKR w Gołotczyźnie. W pierwszym meczu dziewczęta uległy Opinogórze, natomiast w drugim pokazały zaledwie niektóre ze swoich umiejętności wygrywając 2:0. Warto wspomnieć, że reprezentantki „Krasiniaka” pierwszy raz grały ze sobą w nowym składzie i mamy nadzieje, że z meczu na mecz, z turniej na turnieju, będziemy sięgać po coraz lepsze wyniki! Dziewczętom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejny etap rozgrywek, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek 19 grudnia 2016r. o godz. 9.00 na hali MOSiR w Ciechanowie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status