I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Monthly Archive: październik 2017

Zaproszenie dla uczniów do udziału w międzynarodowym projekcie!

Jeśli chcesz uczestniczyć w fascynującym projekcie wraz z uczniami ze szkół z pięciu krajów – Rumunii, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Islandii – do dnia 23 października przekaż swojemu nauczycielowi języka angielskiego stworzoną przez siebie multimedialną prezentację w języku angielskim, w której przedstawisz w ciekawy sposób naszą szkołę. Autorzy najlepszych prezentacji zostaną zaproszeni na nieformalną rozmowę w języku angielskim, a trzech zwycięzców (wraz z dwoma nauczycielami) weźmie udział w pierwszym spotkaniu projektowym w Atenach, w Grecji, w dniach 19-25 listopada 2017! Zapraszamy tych, którzy gotowi są na nowe wyzwania, ciężką pracę i wspaniałą przygodę z językiem angielskim, w międzynarodowym środowisku.
Bliższych informacji udziela koordynator projektu, nauczyciel języka angielskiego, Agnieszka Janowska.

Wizyta Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty w Krasiniaku

logo

3 października 2017 roku mury ciechanowskiego „Krasiniaka” gościły panią kurator Dorotę Skrzypek oraz pana dyrektora Jacka Zawiślińskiego. Okazją do tej wizyty był sukces nauczyciela naszego liceum – pana Stanisława Szulca, którego projekt  „Pilotażowe wdrażanie programowania w oparciu o projekt podstawy programowej kształcenia informatycznego” zwyciężył w mazowieckiej edycji programu MEN „Pilotaż progr4mowania”.  Projekt Stanisława Szulca znalazł się wśród 16 najlepszych w kraju, wyłonionych z ponad 1500 uczestniczących w programie. Goście złożyli serdeczne gratulacje nauczycielowi oraz dyrektor szkoły – pani Marzannie Zmysłowskiej.

Wizyta była także okazją do rozmowy o innych przedsięwzięciach realizowanych w I LO w Ciechanowie (m.in. Pilotażu szkoły ćwiczeń w województwie mazowieckim).

Relacja na stronie www.kuratorium.waw.pl

2017-10-04_195516

XLII OLIMPIADA ARTYSTYCZNA

Serdecznie zapraszamy do udziału w XLII edycji Olimpiady Artystycznej. Olimpiada obejmuje dwie niezależne od siebie sekcje – historii muzyki i historii sztuki. Interesujesz się jedną z tych dziedzin? Czekamy na Ciebie…
Tytuł laureata i tytuł finalisty Olimpiady Artystycznej uprawnia do zwolnienia z egzaminu maturalnego odpowiednio: z historii muzyki – uczestników sekcji historii muzyki, z historii sztuki – uczestników sekcji historii sztuki. Laureaci i finaliści Olimpiady Artystycznej mogą ubiegać się o przyjęcie bez egzaminu na studia wyższe w zakresie m.in.: historii sztuki, wychowania plastycznego (sekcja historii sztuki), muzykologii, wychowania muzycznego (sekcja historii muzyki), kulturoznawstwa, teatrologii, edukacji artystycznej oraz filologii polskiej, dziennikarstwa, europeistyki, politologii, archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Więcej informacji na stronie www.olimpiada-artystyczna.pl.

II OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

Interesujesz się filmem oraz mediami i komunikacją społeczną? Weź udział w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Poza chwałą i niezbywalnym tytułem Olimpijczyka na laureatów czekają indeksy prestiżowych uczelni wyższych m.in. Uniwersytetu Warszawskiego (kulturoznawstwo), UAM w Poznaniu (filmoznawstwo i kultura mediów), UMK w Toruniu (wszystkie kierunki z wyłączeniem kierunków artystycznych i psychologii), UKSW (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) czy Uniwersytetu Łódzkiego, który może poszczycić się najdłuższą tradycją studiów filmoznawczych w Polsce. Nagrodę specjalną przygotowała Warszawska Szkoła Filmowa – roczne stypendium na naukę na dowolnej specjalności na kierunku Film i Multimedia lub aktorskim. Szczegóły na stronie www.fn.org.pl.

Zapisy na w/w olimpiady u p. Roberta Widackiego

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status