Znani absolwenci

bralczyk

Jerzy Bralczyk – profesor nauk humanistycznych. Językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Doktoryzował się w 1973 r., habilitował w 1986 r., a tytuł profesorski uzyskał w 2000 r. Od 1999 roku wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych publikacji oraz popularyzator piękna języka ojczystego.

kopacz1

Aneta Kopacz – scenarzystka, reportażystka i reżyser filmów dokumentalnych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, następnie odbyła studia podyplomowe w Laboratorium Reportażu. Autorka przejmującego filmu dokumentalnego Joanna nominowanego w 2015 roku do Oscara za najlepszy film dokumentalny.

Krzysztof Kosiński – Prezydent Miasta Ciechanów (od 2014 r.), Sekretarz Związku Miast Polskich (od 2015 r.). Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył studia MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu.

majewski

Tomasz Majewski – olimpijczyk, lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004, 2008 i 2012 roku. W Pekinie i Londynie zdobył złoty medal. Jest czwartym Polakiem, który posłał kulę powyżej 21 m. Zdobywa liczne medale na arenach sportowych w Polsce i zagranicą.

 mossakowska

Bibiana Mossakowska – profesor nauk medycznych. Jest cenioną w kraju specjalistką w zakresie chirurgii dziecięcej, neurochirurgii i chirurgii noworodka. Przez wiele lat związana z warszawskim Szpitalem Bielańskim. Autorka licznych publikacji naukowych oraz członkini polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. Honorowy Obywatel Ciechanowa.

nalecz1

Tomasz Nałęcz – profesor historii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach historii politycznej Polski XIX i XX wieku. Poseł na Sejm kilku kadencji. W latach 2010-2015 doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego do spraw historii i dziedzictwa narodowego. Jego zamiłowania historyczne zaowocowały publikacjami oraz felietonami w ogólnopolskich czasopismach.

7. omiecińska ilona

Ilona Omiecińska – zawodniczka (II Dan) LKS Matsogi Ciechanów. Zdobywa medale w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF. Wielokrotnie była mistrzynią i wicemistrzynią Europy. Dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo świata juniorów w indywidualnych walkach kobiet. W 2015 r. została mistrzynią świata w walkach do 62 kg.

8. rogacewicz marcin 4

Marcin Rogacewicz – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 2007 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. Zadebiutował w etiudzie filmowej After image w 2004 roku. Popularność przyniosły mu role w serialach Agentki, Na dobre i na złe oraz Przyjaciółki. Brał też udział w piątej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo.

rzeplinski

Andrzej Rzepliński – prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, w latach 2010-2016 prezes Trybunału Konstytucyjnego. Autor licznych publikacji z zakresu konstytucyjnych praw człowieka, sądownictwa i kryminologii. Doradca i ekspert współpracujący w różnorodnymi polskimi i zagranicznymi instytucjami m.in. Sądem Najwyższym, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Instytutem Pamięci Narodowej, ONZ i OBWE. Należy do Komitetu Helsińskiego w Polsce, sekretarz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Honorowy Obywatel Ciechanowa.

zbigniew-siemiatkowski

Zbigniew Siemiątkowski – politolog, polityk, poseł na Sejmu I, II, III i IV kadencji, były minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu jako ekspert strony rządowej ds. reform politycznych. Pracował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW i w Zakładzie Nauki o Bezpieczeństwie w Instytucie Nauk Politycznych WDiNP UW. Wykładał również w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

soplinski

Aleksander Sopliński – polityk, lekarz i samorządowiec. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Pracował jako ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, który znalazł się w dwudziestce najlepszych oddziałów szpitalnych tej specjalności w Polsce w rankingu tygodnika „Wprost”. Poseł na Sejm V i VI kadencji. W latach 2012 – 2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

struss

Katarzyna Strusińska (Kasia Struss) – modelka współpracująca z najlepszymi światowymi domami mody: Dior, Dolce & Gabbana, Gucci, Kenzo, Prada, Cloe. Jej zdjęcia pojawiają się m.in. we włoskich, francuskich, amerykańskich, niemieckich wydaniach magazynu Vogue. Obecnie mieszka na Manhattanie w Nowym Jorku.

www

Waldemar Wardziński – absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Polityk i działacz samorządowy. W latach 2002-2014 był prezydentem Ciechanowa. W 2014 roku uzyskał mandat radnego powiatu ciechanowskiego.

Zalewski Janusz

Janusz Zalewski – profesor informatyki. Studiował na Politechnice Warszawskiej, gdzie otrzymał dyplom inżyniera elektronika i obronił doktorat z informatyki. Pracował w Instytutach Badań Jądrowych: w Warszawie i w Świerku. W 1989 roku wyemigrował z rodziną do USA. Za oceanem pracował w laboratoriach jądrowych oraz prowadził zajęcia z informatyki (w Teksasie i na Florydzie). Obecnie wykłada informatykę i inżynierię oprogramowania na Florida Gulf Coast University, w Fort Myers.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status