Znani absolwenci

bralczyk

Jerzy Bralczyk – profesor nauk humanistycznych. Językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Doktoryzował się w 1973 r., habilitował w 1986 r., a tytuł profesorski uzyskał w 2000 r. Od 1999 roku wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych publikacji oraz popularyzator piękna języka ojczystego.

kopacz1

Aneta Kopacz – scenarzystka, reportażystka i reżyser filmów dokumentalnych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, następnie odbyła studia podyplomowe w Laboratorium Reportażu. Autorka przejmującego filmu dokumentalnego Joanna nominowanego w 2015 roku do Oscara za najlepszy film dokumentalny.

kosinski

Krzysztof Kosiński – polityk i samorządowiec. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2011-2014 był rzecznikiem prasowym Polskiego Stronnictwa Ludowego i jego klubu parlamentarnego. W 2014 roku został wybrany na funkcję Prezydenta Miasta Ciechanów.

majewski

Tomasz Majewski – olimpijczyk, lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004, 2008 i 2012 roku. W Pekinie i Londynie zdobył złoty medal. Jest czwartym Polakiem, który posłał kulę powyżej 21 m. Zdobywa liczne medale na arenach sportowych w Polsce i zagranicą.

 mossakowska

Bibiana Mossakowska – profesor nauk medycznych. Jest cenioną w kraju specjalistką w zakresie chirurgii dziecięcej, neurochirurgii i chirurgii noworodka. Przez wiele lat związana z warszawskim Szpitalem Bielańskim. Autorka licznych publikacji naukowych oraz członkini polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. Honorowy Obywatel Ciechanowa.

nalecz1

Tomasz Nałęcz – profesor historii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach historii politycznej Polski XIX i XX wieku. Poseł na Sejm kilku kadencji. W latach 2010-2015 doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego do spraw historii i dziedzictwa narodowego. Jego zamiłowania historyczne zaowocowały publikacjami oraz felietonami w ogólnopolskich czasopismach.

7. omiecińska ilona

Ilona Omiecińska – zawodniczka (II Dan) LKS Matsogi Ciechanów. Zdobywa medale w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF. Wielokrotnie była mistrzynią i wicemistrzynią Europy. Dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo świata juniorów w indywidualnych walkach kobiet. W 2015 r. została mistrzynią świata w walkach do 62 kg.

8. rogacewicz marcin 4

Marcin Rogacewicz – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 2007 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. Zadebiutował w etiudzie filmowej After image w 2004 roku. Popularność przyniosły mu role w serialach Agentki, Na dobre i na złe oraz Przyjaciółki. Brał też udział w piątej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo.

rzeplinski

Andrzej Rzepliński – prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, w latach 2010-2016 prezes Trybunału Konstytucyjnego. Autor licznych publikacji z zakresu konstytucyjnych praw człowieka, sądownictwa i kryminologii. Doradca i ekspert współpracujący w różnorodnymi polskimi i zagranicznymi instytucjami m.in. Sądem Najwyższym, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Instytutem Pamięci Narodowej, ONZ i OBWE. Należy do Komitetu Helsińskiego w Polsce, sekretarz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Honorowy Obywatel Ciechanowa.

zbigniew-siemiatkowski

Zbigniew Siemiątkowski – politolog, polityk, poseł na Sejmu I, II, III i IV kadencji, były minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu jako ekspert strony rządowej ds. reform politycznych. Pracował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW i w Zakładzie Nauki o Bezpieczeństwie w Instytucie Nauk Politycznych WDiNP UW. Wykładał również w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

soplinski

Aleksander Sopliński – polityk, lekarz i samorządowiec. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Pracował jako ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, który znalazł się w dwudziestce najlepszych oddziałów szpitalnych tej specjalności w Polsce w rankingu tygodnika „Wprost”. Poseł na Sejm V i VI kadencji. W latach 2012 – 2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

struss

Katarzyna Strusińska (Kasia Struss) – modelka współpracująca z najlepszymi światowymi domami mody: Dior, Dolce & Gabbana, Gucci, Kenzo, Prada, Cloe. Jej zdjęcia pojawiają się m.in. we włoskich, francuskich, amerykańskich, niemieckich wydaniach magazynu Vogue. Obecnie mieszka na Manhattanie w Nowym Jorku.

www

Waldemar Wardziński – absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Polityk i działacz samorządowy. W latach 2002-2014 był prezydentem Ciechanowa. W 2014 roku uzyskał mandat radnego powiatu ciechanowskiego.

Zalewski Janusz

Janusz Zalewski – profesor informatyki. Studiował na Politechnice Warszawskiej, gdzie otrzymał dyplom inżyniera elektronika i obronił doktorat z informatyki. Pracował w Instytutach Badań Jądrowych: w Warszawie i w Świerku. W 1989 roku wyemigrował z rodziną do USA. Za oceanem pracował w laboratoriach jądrowych oraz prowadził zajęcia z informatyki (w Teksasie i na Florydzie). Obecnie wykłada informatykę i inżynierię oprogramowania na Florida Gulf Coast University, w Fort Myers.