I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

MECZ Z JAJEM”

mjj

Kolejny już rok „Krasiniak” wspiera charytatywną zbiórkę żywności organizowaną przez uczniów oraz całą społeczność Zespołu Placówek w Dziarnie (dawniej zapoczątkowaną przez słuchaczy Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie). Akcja potrwa od 27 do 31 marca 2017r., w trakcie której będziemy zbierać artykuły pierwszej potrzeby tak niezbędne w okresie Świąt Wielkanocnych: świeże jaja, mąka, cukier, makaron, olej, itp. Klasy, które zbiorą największą liczbę artykułów będą mogły obejrzeć mecz piłki nożnej, zawodnikami którego będą przedstawiciele obszarów polityki i biznesu naszego miasta. Impreza odbędzie się 5 kwietnia (środa) o godz. 11.00 w Hali Sportowej MOSiR w Ciechanowie. Zebrane artykuły żywnościowe spakowane w kartony lub foliowe reklamówki (podpisane przez klasy) prosimy składać u p. Marzenki w wyznaczonej szatni. Rozstrzygnięcie nastąpi 3 kwietnia w poniedziałek.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji, która jest szczególną okazją do poznania pozytywnych wzorów zachowań prezentowanych przez dorosłych we wspólnej zabawie!

Pozdrawiamy koordynatorzy akcji
mgr Agnieszka Sobiech i mgr Aleksandra Czarnecka

Piłka siatkowa o PUCHAR PANI DYREKTOR

20170309_092427 [1600x1200]

Witam wszystkich miłośników gry w piłkę siatkową. Trwa 3 faza rozgrywek w piłkę siatkową o Puchar Pani Dyrektor naszej szkoły. Z rozgrywek odpadły po zaciętych meczach i dwóch przegranych spotkaniach następujące drużyny: dziewczęta klasa Img/hd, Iba, IIba, IImg, IIhd, IIIhp, IIhp, IIIhd. chłopcy klas Imib, IImg/bma, IIIhp/hd, Ihd.
W dalszej rywalizacji przewidziane są następujące spotkania: dziewczęta klas Ihp- Ibm, IImbm-IImia, Imia/mib-IIbma, IIImg-IIsg/mia, drużyny dziewcząt czekających na przyszłe terminy spotkań to IIIbma, IImib, IIIba, IImib. W rozgrywkach chłopców jesteśmy prawie na finiszu zostały do rozegrania dwa spotkania pomiędzy klasami Imia-IIIhp/hd, wygrana z tego spotkania będzie grać z klasą IIImia o miejsce drugie w turnieju. Życzę dobrej zabawy i powodzenia w grze nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Ruszkowski.

20170309_092400 [1600x1200]

Pożegnanie

Z głębokim żalem informujemy, że odszedł wieloletni Przewodniczący Rady Rodziców I LO w Ciechanowie, niezastąpiony organizator Zjazdów Absolwentów, człowiek wielkiego serca, niespożytej energii i ogromnej dobroci.

Panie Henryku, społeczność Krasiniaka poniosła niepowetowaną stratę, ale na zawsze pozostanie Pan w naszej wdzięcznej pamięci!

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 17 marca o godz. 13.00 Mszą Świętą w Kościele Farnym.2017-03-15_101649

LIGA ZADANIOWA – KRASINIAK 2017

Gimnazjalisto!

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę, inwencję oraz umiejętność współpracy z innymi?
Chcesz, reprezentując swoje gimnazjum, zmierzyć się w rywalizacji z najlepszymi?
Chcesz doskonalić umiejętności przydatne na egzaminie gimnazjalnym i kolejnych etapach edukacji?
Chcesz zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej?

Jeśli tak, znajdź w Twojej szkole grupę kolegów o podobnych zainteresowaniach i we współpracy z nauczycielami oraz dyrekcją swojej szkoły stwórz jej REPREZENTACJĘ, która weźmie udział w II edycji LIGI ZADANIOWEJ – KRASINIAK 2017!
Projekt przeznaczony jest dla uczniów trzecich klas. Każda szkoła wystawia po jednym 4-5 osobowym zespole w trzech kategoriach:

  • język angielski
  • język polski
  • matematyka

Więcej informacji …                    Karta zgłoszeniowa

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

received_1831741657096462

Dnia 09.02.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasza drużyna z I LO zajęła I miejsce po zwycięstwie nad ZS nr 3 ( 7:4) i remisie z ZS nr 2( 7:7). Dziewczęta wystąpiły w składzie: Cuch Natalia, Dzidko Natalia, Jeziorska Paulina, Losz Wiktoria, Łukasiak Milena, Mieszkowska Joanna, Racka Joanna, Rzeczkowska Ola, Senderska Wiktoria pod opieką Krzysztofa Biernackiego.  GRATULUJEMY!!!

KONKURS GEOGRAFICZNO – JĘZYKOWY

ang

Rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego międzynarodowej wycieczki do Londynu. Głównym celem konkursu było: zdobycie i utrwalenie podstawowej wiedzy na temat wybranych zagadnień geograficznych, historycznych i kulturowych Wielkiej Brytanii. Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów naszej szkoły: przyznaliśmy dwa wyróżnienia za prace wykonane w języku polskim: Alicji Ostrowskiej z klasy 2 HP, Jakubowi Tyl z klasy 1 BM.

Z pozdrowieniami oraz specjalnymi podziękowaniami za trud włożony w Waszą pracę nauczyciele: Agnieszka Janowska i Jarosław Piech