I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Wyniki Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Krasiniak 2017

logo

Podczas Dnia Otwartego zaprezentowaliśmy wyniki  tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności, którą organizujemy wraz ze Stowarzyszeniem Irydion. W zawodach wzięło udział ponad dwustu uczniów z gimnazjów północnego Mazowsza.

Gratulujemy wszystkim laureatom! Wasze osiągnięcia są efektem pracy, w którą włożyliście – wraz z Waszymi nauczycielami – wiele cennego wysiłku. Doceniamy to!

Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów do sekretariatu szkoły.

Przypominamy, że nasza olimpiada figuruje w wykazie konkursów uprawniających do otrzymania dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół średnich: zobacz.

Lista nagrodzonych: OWiU-krasiniak2017

Do zobaczenia w trakcie rekrutacji!

Krasiniak na www.liceapolskie.pl

Zapraszamy do zapoznania się z obiektywnym spojrzeniem na efekty pracy uczniów i nauczycieli Krasiniaka. Korzystając z wyszukiwarki można też porównać je z wynikami innych szkół. Sądzimy, że informacje te mogą pomóc absolwentom gimnazjów w dokonaniu wyboru szkoły średniej. Zachęcamy: www.liceapolskie.pl

2017-04-22_122148

Finalista z chemii!!

chemia

Jakub Ropelewski uczeń klasy III bma brał udział w finale 63 Olimpiady Chemicznej przeprowadzonym 31 marca – 1 kwietnia 2017r. w Warszawie. Uzyskał tytuł finalisty i został zwolniony z egzaminu maturalnego z chemii z wynikiem 100% i oceną celującą z przedmiotu. Serdeczne gratulacje dla finalisty, jego rodziców i nauczycielki Pani Ewy Drzewieckiej.
Zdjęcie Jakuba z przygotowań do Olimpiady zrobione w naszej  pracowni chemicznej.

Kolejny finalista w naszej szkole!

olimp_pol

W dniach 5-8 kwietnia 2017 odbył się centralny etap XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Udział w nim wzięło 200 uczniów z Polski i z zagranicy, w tym uczeń naszego liceum – Paweł Michalski z klasy II HP. Paweł uzyskał tytuł finalisty i tym samym zapewnił sobie zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego (wynik – 100%). Serdeczne gratulacje dla Pawła i jego rodziców oraz polonistki Pani Izy Szymańskiej!

Rejonowe Indywidualne Biegi Przełajowe

p1

W dniu 11 kwietnia 2017 r. odbyły się w Ciechanowie – Rejonowe Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół. Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Mimo niskiej temperatury, zimna i padającego gradu, można stwierdzić, że była to udana impreza sportowa. Nasi uczniowie trzykrotnie stawali na podium, zdobywając złoty, srebrny i brązowy medal.  Po biegu klas pierwszych na podium stanęli:

  • III MIEJSCE -Brązowy medal-Gorczyńska Marta I HP
  • Czwarte miejsce -Trzaska Damian I MG

Po biegu klas drugich i trzecich na podium stanęły:

  • I MIEJSCE -Złoty medal – Kuczyńska Klaudia II BA
  • II MIEJSCE -Srebrny medal -Kuźmińska Anna II MIB

Opiekunami młodzieży podczas zawodów byli Agnieszka Sobiech i Piotr Marudziński.

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

podium

W dniu 05 kwietnia 2017 r. odbyły się w Ciechanowie – Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Nasza młodzież rywalizowała w czterech biegach: dziewcząt i chłopców klas pierwszych oraz łączony klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych. Śmiało można stwierdzić, że była to udana impreza sportowa dla szkół i organizatorów. Wymiar sportowy okazał się również owocny – nasi uczniowie trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, zdobywając złote medale oraz dwukrotnie na niższym podium zdobywając brązowe medale. Większość uzyskała awans do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 11 kwietnia 2017 roku.
Po biegu klas pierwszych na podium stanęli:
1.Gorczyńska Marta I HP
2.Krystkiewicz Maria I BM
3.Trzaska Damian I MG
Po biegu klas drugich i trzecich na podium stanęły:
1. Kuczyńska Klaudia II BA
2. Kuźmińska Anna II MIB
Opiekunami młodzieży podczas zawodów byli Agnieszka Sobiech i Piotr Marudziński.