I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

4

W dniu 18 kwietnia 2018r. odbył się diecezjalny finał XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Finał odbył się w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno – Wychowawczym „Studnia” w Płocku, a jego uczestnicy musieli wykazać się znajomością Listu do Galatów, Listu do Filipian oraz Księgi Psalmów. Naszą szkołę reprezentowały : Kinga Godlewska (1 bma), Aleksandra Piątek (1 bmb) oraz Daria Urban (1bmb). Aleksandra Piątek zajęła 4 miejsce w diecezji, a Daria Urban 6 miejsce. Gratulujemy sukcesu! Opiekun : Agnieszka Boniakowska

VI Międzynarodowa Konferencja Młodzieży European Youth Conference – EYC2018

j4

Dwoje uczniów I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie: Goryszewska Julia oraz Krzemiński Mateusz, pod opieką nauczyciela Jarosława Piech, wzięli udział w VI Międzynarodowej Konferencji Młodzieży European Youth Conference – EYC2018.
Konferencja została zorganizowana przy współpracy Alexander von Humboldt School, Goethe Gymnasium i Schuldorf Bergstraße w ośrodku Kreisjungendheim w Ernsthofen w dniach: 23 – 27 kwiecień 2018. Brała w niej udział zaproszona młodzież z Hiszpanii, Izraela, Niemiec, Włoch i Polski, którą reprezentowała młodzież z Krasiniaka.
Hasłem przewodnim konferencji było „Europa w ruchu – Demokracja w ruchu?”. W ciągu 5 dni młodzież uczestniczyła w kilku seminariach i debatach oraz innych typach zajęć pod kierunkiem trenerek ze Szwajcarii: Sabine Jenni i Rebecca Welge. Młodzież wykonywała również zadania w celu przełamywania stereotypów narodowych i uprzedzeń. Dyskutowali o tradycjach demokratycznych w różnych krajach oraz o wartościach, które stoją u podstaw Unii Europejskiej. Wyniki pracy młodzieży zostały publicznie przedstawione na zwołanej konferencji prasowej oraz udostępnione na blogu pod adresem https://eyc2018.weebly.com.
Pierwszego dnia nasz polski zespół spędził dodatkowo czas we Frankfurcie nad Menem, a trzeciego dnia Konferencji cała młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Heidelberg, miasto o bogatej historii i pięknie zachowanej architekturze.
Uczniowie Krasiniaka stali się swoistymi ambasadorami Konferencji i wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i nowo zawarte międzynarodowe przyjaźnie.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

3a

W dniu 12 kwietnia 2018r. odbył się ostatni, trzeci etap, Olimpiady Wiedzy o Rodzinie współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Finał odbył się w Olsztynie, na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Wzięło w nim udział 11 zespołów 2-osobowych z 11 województw naszego kraju. Reprezentantkami naszego województwa były nasze uczennice z klasy 1 humanistycznej : Aleksandra Janiszewska i Honorata Mućka. Dziewczyny zajęły 5 miejsce w Polsce uzyskując tytuł finalisty olimpiady oraz nagrody rzeczowe. Serdeczne gratulacje! Opiekun : Agnieszka Boniakowska

Finał XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

4

W Ośrodku Konferencyjno- Rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi odbył się ostatni, trzeci etap Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku Olimpiada odbywała się w dniach 5-7.04.2018r., a jej współorganizatorem była Archidiecezja Łódzka. W finale brała udział młodzież z całej Polski, z 41 diecezji,  wraz z katechetami. Naszą diecezję reprezentowało dwoje uczniów z naszej szkoły, którzy uzyskali tytuł finalisty olimpiady, byli to Monika Tarnowska (2hp) oraz Jakub Brodowski (1bmb).

Serdecznie gratulujemy!  Opiekun  : Agnieszka Boniakowska

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

14 kwietnia 2018 r. odbył się etap okręgowy XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały: Isabella Karpińska (klasa 3bma), Aleksandra Milewska (klasa 2bm)-uczennice P. Aliny Suwińskiej oraz Olga Zawadzka( klasa2ba)-uczennica P. Anny Surmionek. Uczennice uzyskały bardzo dobre wyniki, a Isa Karpińska zakwalifikowała się do etapu centralnego , który odbędzie się 2-4 czerwca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.