I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

received_1831741657096462

Dnia 09.02.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasza drużyna z I LO zajęła I miejsce po zwycięstwie nad ZS nr 3 ( 7:4) i remisie z ZS nr 2( 7:7). Dziewczęta wystąpiły w składzie: Cuch Natalia, Dzidko Natalia, Jeziorska Paulina, Losz Wiktoria, Łukasiak Milena, Mieszkowska Joanna, Racka Joanna, Rzeczkowska Ola, Senderska Wiktoria pod opieką Krzysztofa Biernackiego.  GRATULUJEMY!!!

KONKURS GEOGRAFICZNO – JĘZYKOWY

ang

Rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego międzynarodowej wycieczki do Londynu. Głównym celem konkursu było: zdobycie i utrwalenie podstawowej wiedzy na temat wybranych zagadnień geograficznych, historycznych i kulturowych Wielkiej Brytanii. Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów naszej szkoły: przyznaliśmy dwa wyróżnienia za prace wykonane w języku polskim: Alicji Ostrowskiej z klasy 2 HP, Jakubowi Tyl z klasy 1 BM.

Z pozdrowieniami oraz specjalnymi podziękowaniami za trud włożony w Waszą pracę nauczyciele: Agnieszka Janowska i Jarosław Piech

Ciechanowska Młodzieżowa Liga Siatkówki Dziewcząt

DSC_1131

Kolejny etap rozgrywek miał miejsce w naszej szkole 18.01 (środa). Dziewczęta pierwszy mecz zagrały z II LO i pokazały, że bardzo dobrze znają własne boisko i wykorzystały tę przewagę wygrywając mecz z „Dwójką”(po raz pierwszy w turnieju). Niestety naszym reprezentantkom nie powiodło się w meczu z Opinogórą, ale siatkarki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i przygotowują się do kolejnego turnieju, który odbędzie się już 31.01.2017r. w ZS CKR w Gołotczyźnie. Trzymamy kciuki!

DSC_1142

Sukcesy naszych uczennic na Olimpiadzie Teologii Katolickiej

religia2017

12 stycznia 2017r.nasi uczniowie wzięli udział w XXVII Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Zawody II stopnia (etap diecezjalny-regionalny). Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy II ba Zuzanna Czarnomska, drugie również przypadło naszej uczennicy – Monice Tarnowskiej z klasy I hp. Uczennice zakwalifikowały się do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w Lublinie w dniach 23-25 marca 2017r. Opiekunem dziewcząt jest pani profesor Agnieszka Boniakowska.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

Rozgrywki o Puchar Dyrektora I LO w Ciechanowie w Piłce Siatkowej

20170119_110047 [1024x768]

Witam serdecznie wszystkich zawodników. Miło mnie jest poinformować, że rozgrywki o Puchar Dyrektora I LO w Ciechanowie w Piłce Siatkowej spotkały się z takim dużym zainteresowaniem. Do turnieju zgłoszonych zostało 20 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców. Są to następujące klasy: dziewczęta – klasa 1 hp, mg/hd, ba, mia/mib, bm, klasa 2 bma, ba, mia, bmb, mg, hd,mib, hp,klasa 3 hp, mg, bma, bmb, sg,mia, hd,ba, chłopcy – klasa 1mib, hd, mia, klasa 2 hp/hd, mg/bma, mib, klasa 3 mia, sg, hp/hd, bma/bmb,/ba. Jesteśmy już po pierwszej rundzie rozgrywek, przegrani mają jeszcze szansę walki o finał, ponieważ gramy do dwóch przegranych spotkań. Wszystkim uczestnikom życzę miłej zabawy i cierpliwości w oczekiwaniu na kolejne spotkania. W załączeniu przesyłam dla przypomnienia regulamin zawodów.  Życzę miłej zabawy nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Ruszkowski.

MISTRZOSTWA POWIATU CIECHANOWSKIEGO W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

WP_20170118_13_53_16_Pro(1)

W środę 18 stycznia 2017 r. na hali sportowej MOSiR w Ciechanowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Zagrały w nich cztery zespoły: ZS Nr 2, ZS Nr 3, ZST i I LO. Nasza drużyna rozgrywając trzy mecze znalazła się na II miejscu. W pierwszym meczu nieznacznie ulegliśmy ZS Nr 2, w drugim po dogrywce pokonaliśmy ZS Nr 3 i w ostatnim pojedynku odnieśliśmy zwycięstwo nad ZST.
Szkołę reprezentowali:  Elak Patryk 2 mib, Koryciński Kamil 2 mib. Lipiński Paweł 2 mib, Maciejewski Maciej 2 mg, Nowosad Michał 1 hp, Rogowski Krzysztof 3 mia, Wierzbicki Kacper 2 mg, Zaporowicz Rafał 1 mib, Rosołowski Błażej 2 mia, Stryjewski Michał 2 mib, Opiekunem drużyny był Piotr Marudziński.

WP_20170118_13_41_21_Pro